Date:Červen 18, 2014

Tom

Jmenuji  se Tomáš a jsem docela dost zvědavý.

Zajímá mě, co pomáhá lidem plnit jejich sny a plány, co je inspiruje a o čem vlastně sní. Sám jsem si splnil sen, když jsem na tohle téma udělal s kamarádem seminář  pro vysokoškoláky.

Zajímá mě,  v čem je kdo dobrý a jak toho využít ke štěstí a pro ostatní lidi, proto jsem svou bakalářku psal o charakterových silných stránkách (pozitivních lidských vlastnostech) jako jsou moudrost, optimismus, statečnost, …

Zajímá mě, co dělá lidi šťastnýma a úspěšnýma, proto studuji (převážně) sociální psychologii a psychologii silných stránek charakteru na Fakultě sociálních studií. No a taky proto, že mám rád lidi a společnost. Myslím si, že věda a technika přináší druhým lidem mimo jiné svobodu a psychologie, umění a další ji pomáhají naplňovat něčím smysluplným. Věřím, že na světě je lidem víceméně čím dál líp a že i já tomu mohu svou troškou pomoct.

Rád si hraji a hrou ukazuji lidem nové obzory. Když si hraji, dělám, co mě baví. Když je to navíc pro někoho užitečné, je to super. Proto dělám akce jako úlet ÚLET,  Bourání stereotypůaimprovizované divadlo. Dřív jsem taky jezdil na LARPy a vyzkoušel si na vlastní kůži, jaké to je být středověkým hrdinou nebo policejním kapitánem v New Yorku nebo třeba mafiánem. Čas od času si rád zaběhám, zahraji pinčes nebo si zajdu zatančit.

Instruktory Brno jsem poznal už na střední díky programu Nadaní studenti na jižní Moravě a jejich akce mě nadchly a daly do života nové velké sny a cíle. Aktuálně se učím hlavně vést semináře a dělat psychoterapii, abych si mohl splnit svůj sen a společně se skupinou dalších odborníku dělat semináře a konzultace (nejen) o štěstí, zdraví, smyslu a vztazích.